Гарі Ілліс із Google описує сигнали, які він використовує для вибору канонічних сторінок, і розповідає, чому повторювані сторінки можуть бути важливими для SEO

У відео Центру пошуку Google Гері Ілліс із Google&rsquo пояснив частину індексування веб-сторінок, яка передбачає вибір канонічних елементів, пояснюючи, що означає канонічний для Google, мініатюрне пояснення сигналів веб-сторінки, він згадує центральну частину сторінки та розповідає, що вона робить з дублікатами, що передбачає новий спосіб мислення про них.

Що таке канонічна веб-сторінка?

Існує кілька способів розгляду того, що означає «канонічне», точки зору видавця та SEO’з нашої сторони вікна пошуку та що означає «канонічне» з боку Google

Видавці визначають те, що вони вважають “оригіналом” Концепція канонічних веб-сторінок і пошукових систем полягає у виборі “найсильніших” версія веб-сторінки для цілей рейтингу.

Канонізація для Google — це зовсім інша річ, ніж те, про що думають видавці та оптимісти для оптимізації пошукових систем, тому приємно почути це від такого працівника Google, як Гарі Ілліс.

Офіційна документація Google щодо канонізації використовує слово дедуплікація для посилання на процес вибору канонічної та перераховує п’ять типових причин того, чому сайт може мати дублікати сторінок.

П’ять причин дублювання сторінок

Канонічність можна розглядати трьома різними способами, і існує принаймні п’ять причин дублювання сторінок.

Гері описує ще один спосіб думати про канонічні.

Сигнали використовуються для вибору канонічних значень

Ільєс ділиться ще одним визначенням канонічного, цього разу з точки зору індексування, і розповідає про сигнали, які використовуються для вибору канонічного.

Гері пояснює:

“Google визначає, чи є сторінка дублікатом іншої вже відомої сторінки, і яку версію слід зберегти в індексі, канонічну версію.

Але в цьому контексті канонічна версія — це сторінка з групи повторюваних сторінок, яка найкраще представляє групу відповідно до сигналів, які ми’зібрали про кожну версію.”< /p>

Гері зупиняється, щоб пояснити повторювану кластеризацію, а потім повертається до розмови про сигнали трохи пізніше.

Він продовжив:

“Здебільшого в результатах пошуку відображаються лише канонічні сторінки. Але як нам знати, яка сторінка є канонічною?

Отже, коли Google отримає вміст вашої сторінки, а точніше, основний вміст або центральну частину сторінки, він згрупує його з однією чи кількома сторінками з подібним вмістом, якщо такі є. Це повторюване кластеризування.”

Просто хочу зупинитися тут і зауважити, що Гері називає основний вміст “центральною частиною сторінки” що цікаво, оскільки існує концепція, представлена ​​Мартіном Спліттом з Google, яка називається центральною анотацією. Він’насправді не пояснив, що таке центральна анотація, але ця частина, якою поділився Гері, допомагає.

Далі є частина відео, де Гері розповідає про те, що насправді є сигналами.

Ілліс пояснює, які “сигнали” є:

“Потім він порівнює кілька сигналів, які вже розрахував для кожної сторінки, щоб вибрати канонічну версію.

Сигнали — це фрагменти інформації, які пошукова система збирає про сторінки та веб-сайти, які використовуються для подальшої обробки.

Деякі сигнали дуже прості, як-от анотації власника сайту в HTML, наприклад rel=”canonical”, тоді як інші, як-от важливість окремої сторінки в Інтернеті, менш прості. ”

Дублікати кластерів мають один канонічний

Далі Гері пояснює, що одна сторінка вибирається для представлення канонічної для кожного кластера повторюваних сторінок у результатах пошуку. Кожен кластер дублікатів має один канонічний.

Він продовжує:

“Кожен із дубльованих кластерів матиме одну версію вмісту, вибраного як канонічний.

Ця версія представлятиме вміст у результатах пошуку для всіх інших версій.

Інші версії в кластері стають альтернативними версіями, які можуть обслуговуватися в різних контекстах, наприклад, якщо користувач шукає дуже конкретну сторінку в кластері.”

Альтернативні версії веб-сторінок

Ця остання частина дійсно цікава, і її важливо враховувати, оскільки вона може бути корисною для визначення рейтингу за кількома варіантами ключового слова, зокрема для веб-сторінок електронної комерції.

Іноді система керування вмістом (CMS) створює дублікати веб-сторінок, щоб врахувати варіації продукту, як-от розмір або колір продукту, які потім можуть вплинути на опис. Ці варіанти можуть бути обрані Google для позиціювання в результатах пошуку, коли ця сторінка варіанту точніше відповідає пошуковому запиту.

Про це важливо подумати, тому що може виникнути спокуса переспрямовувати веб-сторінки з варіантами noindex, щоб не потрапити в індекс пошуку через побоювання перед проблемою канібалізації (неіснуючого) ключового слова. Додавання noindex до сторінок, які є варіантами однієї сторінки, може призвести до негативних наслідків, оскільки існують сценарії, коли ці варіанти сторінок є найкращими для рейтингу для більш тонкого пошукового запиту, який містить кольори, розміри або номери версій, які відрізняються від канонічної сторінки.

Найважливіші висновки про Canonicals (та багато іншого), які варто пам’ятати

Є багато інформації в обговоренні канонічних матеріалів Гері, включно з деякими побічними темами щодо основного вмісту.

Ось сім висновків, які варто взяти до уваги: